Kolagen na stawy/ LITOZIN

Postaw stawy na nogi dzięki kolagenowi!

Każdy z nas wie, że dbałość o stawy, kości, więzadła, mięśnie jest bardzo ważna. Dzisiaj tematem przewodnim będą stawy z uwagi na to, że dużo osób ma z nimi problem. Wyróżniamy staw kolanowy, biodrowy, ramienny, nadgarstka… Najczęściej ból stawu związany jest z przeciążeniem otaczających go struktur (ścięgien, więzadeł i torebek stawowych) np. po intensywnej pracy fizycznej lub ćwiczeniach. U osób starszych częstą przyczyną bólu stawów jest choroba zwyrodnieniowa.

Z uwagi na moje codzienne treningi, sama zaczęłam stosować profilaktycznie opisany poniżej preparat. Przekonał mnie fakt, że Litozin był przedmiotem wieloletniego skandynawskiego projektu badawczego, a liczne opublikowane badania naukowe wykazują, że proszek z dzikiej róży pomaga w utrzymaniu zdrowych i elastycznych stawów oraz ich ruchomości. Skuteczność produktu jest dla mnie kluczowa, ponieważ w moim przypadku dbanie o stawy jest najważniejsze.

Ból stawów sprawia, że pojawiają się u Ciebie problemy z codziennymi aktywnościami? Na rynek wszedł właśnie nowy produkt – LITOZIN® Kolagen. Preparat działa potrójnie: regeneruje, chroni i wspomaga elastyczność stawów. Jego stosowanie sprzyja skutecznemu utrzymaniu sprawnych stawów!

Litozin_Kolagen

Czym jest kolagen i dlaczego jest tak ważny w naszym ciele?

Kolagen to białko  występujące w naszym całym organizmie. Istnieje jego wiele rodzajów, ale to jeden z nich – kolagen typu II buduje chrząstkę stawową, która z kolei zabezpiecza kości przed ścieraniem się. Z wiekiem, ilość kolagenu w strukturach tkanki chrzęstnej ulega zmniejszeniu, co może wpływać
na problemy ze stawami. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczać to białko organizmowi.

Potrójne działanie i skuteczność:

LITOZIN® Kolagen to unikalny suplement diety zawierający kolagen typu II oraz Rosenoid® – naturalny kompleks składników bioaktywnych wyizolowanych z dzikiej róży i witaminy C oraz miedź. Stosować go mogą zarówno osoby, dla których ważny jest powrót do codziennych aktywności, jak i ci, którzy dbają o profilaktykę zdrowia stawów.

LITOZIN® Kolagen ma potrójne działanie:

 • Regeneruje  – wit. C wspomaga prawidłową produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i regeneruje chrząstkę stawową, której struktury mogą się zużywać w procesie ich fizjologicznego wykorzystywania,

 • Chroni  – wit. C pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, chroniąc przed uszkodzeniem DNA, białka i lipidy w tkankach (także w obrębie stawów),

 • Wspomaga elastyczność stawów  – dzika róża pomaga utrzymać zdrowe i elastyczne stawy.

Dodatkową zaletą preparatu jest jego wygodne dawkowanie – wystarczy tylko jedna tabletka dziennie. To idealnie rozwiązanie dla osób, które pomimo dużej ilości obowiązków i pracy, troszczą się o swoje zdrowie.

NOWOŚĆ TO NIE WSZYSTKO!

Pojawieniu się na rynku preparatu LITOZIN® Kolagen towarzyszy także nowa odsłona LITOZIN® Forte. Produkt dostępny jest już w nowym opakowaniu – z ułatwiającą otwieranie zakrętką, idealną dla osób z bólem stawów dłoni
i nadgarstków. LITOZIN® Forte zawiera najwyższą dawkę Rosenoidu®.

Litozin_Forte

Dlaczego LITOZIN®?

Wzorem niech będą Skandynawowie, którym ruch i ćwiczenia towarzyszą także w jesieni życia. Jedną z tajemnic ich aktywności jest LITOZIN®! Preparat jest także ekspertem od zdrowia stawów, znanym od 10 lat w ponad 20 krajach. Badanie przeprowadzone w 2014 roku wskazuje, że u osób stosujących preparat już po 12 tygodniach odnotowuje się wyraźną poprawę mobilności. Producentem preparatu LITOZIN® jest firma Orkla Health.

***

O Orkla Health:

Orkla Health Poland (OHP) to część norweskiej Grupy Orkla. W Polsce firma działa od ponad 20 lat. Jej misją jest ułatwianie zdrowego życia – „Healthylivingmadeeasier”. Posiada wieloletnie doświadczenie w produkowaniu i dostarczaniu najwyższej jakości suplementów diety, a także leków dostępnych bez recepty, które mają udokumentowane działanie. Specjalizuje się w produktach z kwasami omega-3, witaminami, minerałami oraz wyciągami z roślin. Organizacja posiada swoje oddziały w 8 krajach w Europie oraz dystrybuuje produkty do ponad 30 krajów.

UWAGA KONKURS!!!

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Odpowiedz na pytanie konkursowe „Jak Ty dbasz o swoje stawy?”  i umieść ją pod tym postem konkursowym. Najbardziej inspirujące odpowiedzi zostaną nagrodzone preparatami Litozin.

Dodatkowo zachęcam do (nie są to warunki konieczne!):

1. Bycia obserwatorem mojego bloga „Fitness i Życie”.

2. Polubienia mojego fan page na Facebooku(tutaj).

3. Zaproszenia swoich znajomych do udziału w konkursie.

4. Udostępnienia posta konkursowego na swoim profilu Facebooku.

5. Zaobserwowania mnie na Instragramie(tutaj) i Snapchacie(Monikafit).

Konkurs trwa od 26 lutego br. do 5 marca br. do godziny 23:59. Wyniki ogłoszę w niedzielę, 6 marca br.! Nagram je także na Snapchacie i opublikuję w moich pozostałych kanałach social media.

Co możecie wygrać? Powyższe preparaty na stawy!!!  

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie i życzę powodzenia!

11 Komentarzy

 • Kuba pisze:

  Używam ochraniaczy podczas jazdy na rolkach.

 • Zdrowy Bodzio pisze:

  Chodzę na saunę i zanurzam się w zimnej wodzie. Wtedy czuję odnowę całego organizmu, w tym stawów. Jak będę stary, to wtedy może będę musiał brać jakieś prochy, na razie nie.

 • Martyna Skura pisze:

  Ja i moim stawom kolanowym bardzo by się to przydało. Szczególnie teraz jak zaczyna się sezon wiosenny i jeszcze więcej uprawiam sportów.

  • Monika pisze:

   Dokładnie. Dbajmy o stawy, bo często w naszej diecie nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich suplementów, dlatego sprawdzony Litozin warto stosować.

 • Martyna Skura pisze:

  Musiałam się chwilę zastanowić jak dbam o swoje stawy. Do sportu zakładam usztywniające opaski i czasem stosuje maści. Lekarz dał mi kiedyś zalecenie abym jadła dużo żelków, aby odbudować kolagen w kolanach 😉 Bardzo stosuję się do tej ostatniej rady 😉

 • Agnieszka Wieczorek pisze:

  Ze stawami mam odwieczny problem, na każdych zajęciach można usłyszeć zgrzyt moich kolan! Staram się jak najlepiej dbać o moje stawy, nalpiepszym rozwiązaniem jest ciągly ruch i nieprzerywanie aktywności fizycznej oraz wzmocnienie mięśni, profilaktycznie już brałam wszystkie suplementy, czasami chodze na zastrzyki homeopatyczne, wcieram maści ziołowe oraz wykonuje ćwiczenia stabilizacyjne oraz krioterapie:)! Wiecej się chyba nie da:) Pozdrawiam:)

  • Monika pisze:

   Dokładnie, trzeba dbać aby móc ćwiczyć dalej. Agnieszko życzę Ci stalowych kolan aby już nigdy nie zgrzytaly. 😀 Powodzenia!

 • Alicja pisze:

  Biegam w specjalnych butach i po nawierzchni przystosowanej do biegania ! Hej ! 💪🏼

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.