Olej arganowy – płynne złoto Maroka

Lubię gdy praca jest przyjemna, pomimo, że jest to praca. Pojechałam do Warszawy na targi kosmetyczne Beauty Forum, które odbywają się dwa razy w roku. Warto zobaczyć jak  świat kosmetyczny się rozwija i zobaczyć nowości. Zmieniłam trochę moje poglądy na temat kosmetyków, to co ładnie pachnie, niekoniecznie jest dobre. Jednakże nie tylko zapach , ale i konsystencja danego kosmetyku i zawarte w nim silikony, parabeny,… ogólnie skład jest najważniejszy. Dlatego zamówiłam coś specjalnie nieprzetworzonego z Maroka. 

Spotkanie odbyło się w Warszawie Złote Tarasy, gdzie przy okazji była chwilka na posiłek po pracy. 

 Warszawa nocą przy Złotych Tarasach. 

 Może znacie Annę Skurę(po prawej stronie na zdjęciu). Z nią się umówiłam. Przybyła jej siostra bliźniaczka. Widać, ze trochę się różnią. Ale są przesympatyczne. Anię poznałam przez facebook a bardziej przez jej BLOG. Jest super, uśmiechniętą, otwartą osobą. Ma kontakt ze światem celebrytów i gwiazd. Jej praca zatarła się z jej hobby. Robi to co kocha. Podziwiam ją również za wyczyny sportowe nie tylko modowe. Często bierze udział w maratonach. 

Ania pewnego dnia napisała na fb, że jedzie samochodem do Maroka – tego gorącego pięknego miejsca na ziemi, po olejki arganowe, nie przetworzone sztucznie. Zapytała czy ktoś jest zainteresowany kupnem, to przywiezie więcej. Od razu skontaktowałam się i poprosiłam o przywiezienie. Spotkałam się z siostrami w Złotych Tarasach po odbiór odżywki. Dziękuję Wam. :)

 Warszawa i ja wieczorem. Niedaleko Pałac Kultury. 
Taram…:) Oto marokańska oliwka arganowa. Jest gęsta, pomarańczowa o niemiłym zapachu, ale da się znieść. Olej arganowy jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Posiada najbogatsze właściwości kosmetyczne, odżywcze, regenerujące i odmładzające. Drzewo arganowe(Argania Spinosa) zwane również Argania żelazna lub drzewo żelazne, występuje tylko w jednym miejscu na świecie – w południowo zachodniej części Maroka, w ekologicznie czystym środowisku. Próby sadzenia i uprawiania tej rośliny w innych krajach nie powiodły się. 
Ciekawostka: Do wyprodukowania 1 litra oleju potrzeba około 30 kg owoców i około 8 godzin pracy. Zgodnie z tradycją w wielu miejscach zajmują się tym wyłącznie kobiety. Jest to praca ręczna. Najpierw miażdżą twardy orzech i wyłuskują ziarna. Wydobyte ziarna prażą w glinianych piecach. Następnie mielą ziarna. Po takim zmieleniu otrzymują oleistą masę, z której dopiero wyciskają olej. 
Skład olejku arganowego: ok. 80% jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, ok. 45% kwasu oleinowego i ok. 35% kwasu linolowego. Dominują jeszcze kwasy Omega^ i Omega9.  Olej zawiera też witaminę E, polifenole i schotenol. Wszystko daje naprawczy i regenerujący skutek na naszym ciele. 
Co daje regularne stosowanie arganu:  
– zmniejsza  i redukuje występowanie zmarszczki i blizny spowodowane odra, ospą, oparzeniami, 
– zmniejsza dolegliwości reumatyczne stawów,
– przywraca włosom połysk i blask,
– wzmacnia paznokcie,
– chroni przed szkodliwym wpływem słońca, wiatru, zimna, 
– ujędrnia i napina skórę.

Oto poniżej moje 500ml ELIKSIRU MŁODOŚCI :)

 Olej arganowy jest doskonały na końcówki włosów. Wystarczy odrobina arganu aby wmasować w końce włosów. Olejku używa się oszczędnie aby nie przetłuścić i nie obciążyć włosów.   
Ja na pewno argan będę stosować jako maskę do włosów i odżywczą oliwkę do twarzy. Wmasuję olej we włosy, zawinę ręcznikiem i pozostawię na 3omin. A  potem umyję szamponem. 

 Oto moje włosy po skorzystaniu arganu i po kilku godzinach pracy na targach. 

 I praca może być przyjemna. :)

4 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.