Ostatni weekend majowyMaj szybko przeminął. Mam nadzieję, że czerwiec będzie cieplejszy i sporo atrakcji przed nami. 
A weekend spędziliśmy z najlepszymi sąsiadami. Pomimo braku czasu, zawsze znajdzie się czas na wspólne grillowanie i obejrzenie dobrego filmu.
Człowiek uczy się przez całe życie. Oto fajna „sztuczka” jak złożyć siatki aby nie wyglądały na pogniecione i aby fajnie oraz w prosty sposób je przechowywać. Porządek w kuchni najważniejszy!
Na zdjęciach widać jak Kasia(sąsiadka :)) składa siatkę na pół a potem w trójkąty. Uważam, że prosty pomysł a można później zaoszczędzić dużo miejsca na więcej siatek w zależności gdzie je trzymacie. 

A tu przykład pięknie nakrytego stołu ze smacznymi sałatkami i ciepłą karkówką. Klimat i kolorystyka bardzo mi się podobają. Biel i czerń fajnie zawsze wyglądają. 
Ten weekend nie należał do najcieplejszych ale grillowaliśmy. Było sympatycznie :) 

A tu jak sporządzić zdrowy napój, sok pomarańczowy z 2-3 sztuk pomarańczy, które dzień wcześniej włożyliśmy do zamrażarki aby zminimalizować gorycz od skórki pomarańczy. Myślę, że Wam też zasmakuje jak zrobicie. Taki napój gasi największe pragnienie. 
Potrzebujecie dodatkowo 5 litrów wody przegotowanej, zarazem gorącej aby rozpuścić w niej np. szklankę cukru. Dodajecie tyle ile lubicie. Szklanka na 5 litrów, to nie jest dużo. Dodajcie do wody również  trochę kwasku cytrynowego. 

 Pomarańcze wyjęte z gorącej wody, kroimy na kawałki i wrzucamy do blendera z wodą. 

 Taras dzielnie i z pasją  zajął się robieniem soku. Ogólnie przepis dostaliśmy od wspólnej naszej znajomej Iryny z Torunia. 

 Następnie z blendera przelał wszystko przez sitko. Miąższ, który został jest również wykorzystany na dżem. A ten dżem robi się dodając do posiekanych „odpadów” pomarańczy – cukier i wszystko gotuje się przez około 15-20 minut na małym ogniu.  

A te ostatnie przepisy na grilla, to kaszanka z kapustą kiszoną lub z jabłkiem i cebulą. Wszystko zawijacie w folii i kładziecie na grilla. 

Mam nadzieję, że skorzystacie z kilku pomysłów, przepisów na pewno przydadzą się na długi czerwcowy weekend. 

Smacznego i odpoczywajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.