Wycieczka do Aten – jak podróżować taniej dzięki Airbnb…(2/3)

logo welcome homeUdany lot do innego państwa i miasta to tylko połowa wycieczki. Drugą najważniejszą rzeczą jest pobyt, gdzie będziemy spać, spędzać czas w mieście i odpoczywać przed snem.

Nikt nie podróżuje jak wagabunda i nie śpi pod mostem, więc każdy potrzebuje miejsca do pobytu w podroży. A jak zrobić, aby to miejsce było takie prywatne i wymarzone? Bo hotel czy hostel tego nam nie zapewnią. Już dawno o tym się przekonałam.

Najlepszą opcją jest po prostu zamieszkać u kogoś w domu, mieszkaniu, rezydencji, … :) Niekoniecznie z gospodarzem, najczęściej mieszkanie czy dom jest całkowicie do naszej dyspozycji na czas pobytu.

005Aby zarezerwować swój nocleg warto zarejestrować się na stronie AIRbnb KLIK. Aplikację z noclegami możesz również zainstalować w swoim telefonie.

004Poniżej jest mój link, dzięki któremu zyskasz 136 zł rabatu na wybrany nocleg(zawsze coś, dobre i to):

https://www.airbnb.pl/c/monikak197?s=8

Po rejestracji wypełniamy wszystkie potrzebne pola, kilka słów o nas, kim jesteśmy i co lubimy robić. Pozwoli to przyszłemu gospodarzowi, który będzie nas przyjmować i da nam klucze od swojego mieszkania, poznać nas lepiej. Również wysyłamy zdjęcie dowodu, aby nasze konto mogło być zweryfikowane. Ja z mężem odtworzyliśmy sobie konta, i wszystko jest bardzo bezpieczne.

003Wszystkie płatności odbywają się pośrednio przez serwis Airbnb i nie musimy martwić się oraz przekazywać gotówki gospodarzowi.

Każdy właściciel mieszkania, villi, domu ma opinie, dzięki którym możemy poznać, co sądzą inni użytkownicy, którzy już mieszkali w danym miejscu i  jak wyglądał ich pobyt.

005Przykładowo my spaliśmy w Grecji w dwóch mieszkaniach tutaj  i tutaj. Ceny pobytu w mieszkaniach podane są w złotówkach w przeliczeniu z lokalnej waluty.

maspa

Na mapie możemy natychmiast zobaczyć wolne mieszkania w okolicy, która nas interesuje. Przykładowo tak wygląda pobyt w centrum Aten:

  1. Średnia cena mieszkania to około 150 zł za dobę. Oczywiście im więcej osób razem podróżuje, tym tańsza jest wycieczka. Wybieramy ilość osób jadących z nami i wówczas wyświetlają się tylko mieszania, które taką ilość osób mogą zakwaterować.
  2. Przelot: 350 zł na osobę tam i z powrotem.
  3. Mieszkanie: 5 nocy po 60 zł na osobę to 300 zł.
  4. Około 120 zł (30 EUR) dziennie to wydatki na wyżywienie, transport, małe upominki, itp.
  1. 002Więc kliknijcie na link: https://www.airbnb.pl/c/monikak197?s=8

Odbierajcie swoje startowe 136 zł na podróż i w drogę!! :)

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.