Buty na trening

Czy my zastanawiamy się nad obuwiem, w którym ćwiczymy? Teoretycznie moglibyśmy ćwiczyć w czymkolwiek, nawet na boso. Wyróżniamy:  sneakersy, adidasy, trampki, etc. Głównie czym się różnią oprócz kolorów to na pewno typem podeszwy, a mianowicie jej wysokością oraz elastycznością(może być sztywna a może być giętka);  także przyczepnością z podłożem a co za tym idzie rodzajem bieżnika. Przykładowo buty do biegania na murawie do gry w piłkę są całkowicie niewygodne do biegania na asfalcie. Różnią się też materiałem wykończenia cholewki. Oraz zastosowana technologia, przykładowo z amortyzacją czy typem wkładki ortopedycznej, która odciąża stawy. Wszystko to ma bardzo ogromne znaczenie. 

Ćwiczcie z głową 🙂

1297387916342_ORIGINAL butydlamuzykow z19401136IF,Damskie-buty-sportowe

7 komentarzy

 • Blog Ozonee pisze:

  Jasne, że tak jest. Mam nadzieję, że jak najwięcej ćwiczących osób jest świadomych tego, jak koniecznym jest odpowiednie przygotowanie i zadbanie o prawidłowy sprzęt, w tym buty. Warto też wiedzieć jak o nie dbać. W końcu nie ma co wydawać potężnej sumki, by po kilku treningach wyrzucić adidasy do kosza. O tym jak czyścić i dbać o buty sportowe sam wspominałem niedawno u siebie na blogu (http://blog.ozonee.pl/buty-na-dluzej-jak-dbac-o-sneakersy-i-inne-buty-sportowe/), gdzie przy okazji zapraszam. Pozdrawiam!

 • Butyjana.pl pisze:

  Już widzę jak ćwiczysz w tych drugich 🙂

 • Mariod pisze:

  Ja jestem ciekawy, która marka produkuje najlepsze obuwie do biegania. Na http://mrfashion.pl redaktorzy zachwycają się Asics. To znana firma, pytanie, czy twoim zdaniem najlepsza?

  • Monika pisze:

   Hej, tak #Asics buty są super, ale czy najlepsza firma do biegania ciężko mi powiedzieć. Ogólnie gdybym zaczęła teraz biegać, to wybrałabym się do sklepu z butami, w którym dobierają obuwie z wkładkami. W Gdańsku jest taki sklep. Każdy ma inną stopę i trzeba bardzo dobrze dobrać obuwie. A na pewno wybrałabym buty z bardzo dobrą amortyzacją. pozdrawiam

 • Brendi pisze:

  Monika, czy możesz zrobić zestawienie najlepszych butów do biegania, marki butów, modele, typ, do biegania po asfalcie, glebie i w terenie po błocie i w deszczu. Chcemy do nas na https://brendi.pl wprowadzić buty do biegania ale wyłącznie polecane przez osoby w tym temacie. Wiadomo że butów jest dużo ale my chcemy się skupić na tych wyselekcjonowanych. Czekam na komentarz.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.