Inspiracje Chanel

buty

“… od prawie stu lat Coco Chanel jest w modzie synonimem wszystkiego, co uważamy za stylowe… Otwórz swoją szafę, a ujrzysz jej ducha. Masz kolekcję marynarek do dżinsów… – przecież to Chanel. Czarna sukienka? To w prostej linii jedwabny model z 1926 roku. Spódnica – ołówek przed kolana, albo w kształcie litery A? Chanel. Sweter typu dżersej? To znowu Chanel”.

Trochę historii:

Garbielle Coco Chanel zmarła 10 stycznia 1971 roku w Paryżu. Marka Chanel pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Domem mody Chanel od 1983 roku kieruje Karl Lagerfeld, który godnie kontynuuje dzieło Mademoiselle.

Nowa kolekcja CHANEL haute couture jesień-zima 2015/2016 przedstawiona w ekskluzywnym kasyniezachwyca przede wszystkim pierzastymi sukienkami zestawionymi z skórzanymi ramoneskami, krótkimi marynarkami i ciekawymi butami. Właśnie te proste, eleganckie buciki bardzo podbiły moje serce. Jak widać pasują do tych wszystkich stylizacji na zdjęciach a ja właśnie uwielbiam jak coś jest uniwersalne, komfortowe i z dodatkiem elegancji 🙂 Nie stać mnie na Chanel, ale na pewno znajdę gdzieś podobny model. A Wam podobają się? A może kolekcja Coco zrobiła na Was duże wrażenie?
Moda wychodzi z mody, styl – nigdy” Coco Chanel.
ch3 ch4 ch5 ch6 ch7 ch8 ch9 ch10 chanel chanel1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.