Joga online

Joga

Joga online – odkryj moc praktyki w domowym zaciszu

Online zajęcia  jogi w domu to pomysł dla osób, które cenią sobie prywatność i program dostosowany w pełni do ich potrzeb.

Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą z jakiegoś powodu uczestniczyć w zajęciach grupowych lub też godziny, w których odbywają się zajęcia w szkołach jogi im nie odpowiadają albo mają po prostu problem z dojazdem.

Dla kogo zajęcia?

Zajęcia online skierowane są zarówno do osób, które chcą dopiero rozpocząć praktykę jogi, jak i do tych, którzy pragną pogłębić swoją praktykę.

Potrzebujesz jogi gdy:

Joga w domu

  • odczuwasz dyskomfort w kręgosłupie,
  • jesteś w ciąży,
  • chcesz zredukować stres,
  • chcesz wspomóc trawienie,
  • musisz poprawić krążenie,
  • jesteś spięty/-a,
  • chcesz zwiększyć odporność,
  • chcesz oczyścić organizm z toksyn,
  • chcesz wzmocnić się.

Początkujący jogini będą zatem mieli okazję nauczyć się prawidłowych pozycji od podstaw, a już praktykujący skupić się na konkretnych potrzebach i celach, które pragną wprowadzić do swojego życia.

Zajęcia w grupie Facebook już trwają, ale zawsze możesz dołączyć. Koszt to 30 zł/miesiąc. A nowa grupa zaczyna się od 1-go dnia każdego miesiąca. Zajęcia są 3 razy w tygodniu po 60 minut. 

Joga 3x w tygodniu

Jak zacząć? Czy mogę praktykować jogę?

Jak zacząć praktykować jogę jeśli nigdy wcześniej nie miałem/am z nią kontaktu?

Joga online w domu

Zapisując się na zajęcia przygotuj wygodny, niekrępujący ruchów strój (np. legginsy i przylegającą koszulkę z bawełny) i matę. Praktykujemy z lekkim żołądkiem (minimum 3 godziny po cięższym posiłku i 2 godziny po lżejszym), ćwiczymy boso.

O czym pamiętać praktykując jogę?

Podczas zajęć koncentruj się na oddechu i świadomie buduj wewnętrzny spokój. W jodze oddychamy nosem, podążając za wskazówkami prowadzącego. Jeśli zauważysz, że Twoje myśli zaczynają krążyć wokół tematu niezwiązanego z tym co robisz obecnie, zaobserwuj to i odpuść. Wróć do skupienia na oddechu i ruchu.

Jeśli podczas wykonywanych ćwiczeń odczuwasz dyskomfort lub ból, poinformuj o tym nauczyciela. W trakcie ćwiczeń nie napinaj niepotrzebnie ciała. Napięte są tylko mięśnie, które pracują. Nie zaciskaj szczęki, nie bądź na bezdechu.

Czy mogę praktykować jogę będąc w ciąży?

Joga Yin

Kobiety w ciąży nie tylko mogą kontynuować praktykę jogi, ale nawet powinny (jeśli tylko ich stan zdrowia i samopoczucia na to zezwala). Joga bowiem pomaga przejść ten wyjątkowy, ale też trudny czas w łagodny i radosny sposób. Wzmacnia i rozciąga mięśnie przygotowując ciało do porodu, ale też wycisza umysł budując w ten sposób pozytywne nastawienie i wewnętrzny spokój.

Kobiety w ciąży, które wcześniej nie miały kontaktu z jogą mogą zacząć swoją przygodę od relaksacji, stopniowo pogłębiając praktykę.

A jeżeli jestem nierozciągniety/-ta?

Praktykując regularnie zauważysz, że ciało nie tylko się wzmacnia, ale też stopniowo uelastycznia. Ponadto joga powiększa zakres ruchu stawów, poprawiając naszą sylwetkę i sprawiając, że ciało staje się giętkie jak nigdy dotąd.

Joga w domu

Przykładowy filmik dla początkujących z ćwiczeniami na nadgarstki:

Joga na tarasie

Prowadząca Monika Kubrak

O mnie

Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi z pasją do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Bacznie przyglądałam się swojemu ciału i diecie.  Prowadzę warsztaty dotyczące zdrowych nawyków odżywiania, o czym też piszę na blogu. Prawdziwe są słowa Hipokratesa, że odpowiednia dieta może okazać się naszym najlepszym lekarstwem na przeróżne dolegliwości, z którymi zmaga się każdy człowiek.

Praktykę jogi rozpoczęłam mając ponad 20 lat, szukając drogi, która pomogłaby mi uporać się ze stresem.  Po około 6 latach prowadzenia zajęć fitness, poszłam przypadkowo na zajęcia jogi aby trochę się porozciągać. Wtedy  bardzo mi się one spodobały. Od tamtej pory zaczęłam zgłębiać teorię jogi i postanowiłam na intensywną i głęboką pracę – nie tylko ze swoim ciałem, ale równie istotną – pracę wewnętrzną.

Wierzę, że zdrowe ciało to harmonia pomiędzy siłą i elastycznością

Pozycja drzewa

Joga. Pozycja drzewa

Prawdziwe szczęście znajduje się w naszym wnętrzu I jest niezależne od tego, co na zewnątrz.

Wiedziałam kilka lat temu, że chcę robić coś, co przyniesie korzyść innym, a mnie satysfakcję i poczucie, że jestem potrzebna. Odkryłam, że joga doskonale wpływa nie tylko na umysł, ale również na ciało. Lubię prowadzić intensywne zajęcia Vinyasa jogi, które pozwalają poczuć pracę każdego mięśnia w ciele, ale też uwielbiam jogę Yin aby móc się wyciszyć i zrelaksować a także jogę kręgosłupa (Hatha jogę) z pomocami. Intencją, która towarzyszy mi podczas każdych zajęć to elastyczne i mocne ciało, pogłębiony oddech, a co za tym idzie dotleniony organizm oraz poczucie wewnętrznego spokoju i harmonii. Poprzez wzmacnianie poszczególnych mięśni w ciele, wzmacniamy naszą psychikę i umysł, który staje się z dnia na dzień coraz spokojniejszy. A spokój to przecież zdrowie.

Przykładowe asany w jodze

Moja misja to inspirować, edukować

Skupiam się też na zajęciach indywidualnych, aby każdy mógł wynieść dla siebie jak najwięcej korzyści i wartości.

Pragnę uświadamiać ludziom, że mogą zmienić siebie i swoje życie, w każdej chwili. Joga z pewnością bardzo w tym pomaga, gdyż buduje siłę, dyscyplinę, wytrwałość i skupienie na celu.

Jeżeli interesuje Cię joga w Twoim zaciszu domowym, to dołącz do mojej grupy online na Facebooku.

Napisz do mnie: kubrak.monika@gmail.com

Joga online 30zł/miesiąc