Kolekcja lamp AJ z cyklu ponadczasowa klasyka lat 50-tych

                                                                        aesthetischerfirlefanz.tumblr.com

Dziś chciałam wam przedstawić inspirujący model lampy, który miał pojawić się w moim najnowszym projekcie. Niestety do finalnego zakupu nie doszło ze względu na na nieuczciwego sprzedawcę z internetu. Dobra rada. Sprawdźcie przed zakupem wiarygodność firmy.
Tak czy inaczej temat dobrego designu zasługuje na prezentację. Twórca dzieła jest duński architekt i projektant wnętrz Arne Jacobsen. Projekt powstał w 1957 roku jako jeden z elementów wyposażenia hotelu SAS Royal w Kopenhadze. Na specjalne zamówieniezostały zaprojektowane meble, lampy, tekstylia i wiele innych przedmiotów. Wśród tych projektów były też lampy: stojąca, podłogowa (AJ Floor), stołowa, na biurko (AJ Table), oraz  kinkiet (AJ Wall). Oryginalnie produkt produkowany jest w kolorze bieli i czerni ale z okazji 50-lecia istnienia producent wprowadził na rynek inne kolory. Forma wyjątkowo minimalistyczna od razu przypadła mi do gustu. Stożkowaty klosz umieszczony na cienkiej rurce robi wrażenie.

Proste połączenia form to dowód na ponadczasowy wzór, który nigdy nie wyjdzie z mody. Zwracajcie dużą uwagę na dobrze zaprojektowany produkt. Kupowanie takich produktów to dobra inwestycja na lata.
bloglovin.com

homedit.com

weranda.pl
Inspiruje Kasia 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.