Książka perfekcyjnych porad

W prezencie otrzymałam książkę Małgorzaty Rozenek “Perfekcyjna Pani”, którą bardzo polecam. 
Teraz każda z nas chce być jak Perfekcyjna Pani Domu. Dzięki kilku sprytnym poradom w książce nasze mieszkanie będzie zawsze lśniło, i poradzimy sobie z każdym problemem. 

Przykładowe porady:
  1. Sierść psów osiadającą na kanapie usuwamy taśmą klejąca lub można spryskać kanapę wodą z płynem do płukania tkanin, zostawić na kilka godzin, a następnie odkurzyć  końcówką do zbierania sierści. 
  2. Lustra czyścimy podobnie jak okna. Zabrudzenia zmywamy czysta wodą. Potem używamy płynu do mycia szyb lub preparatu domowej roboty z: wody, octu, soku z cytryny. Umyte lustro najlepiej wypolerujesz zwiniętą w kulkę gazetą.
  3. Aby odświeżyć poszarzałe fugi na podłodze lub ścianie, zrób preparat składający się z 6 łyżek sody oczyszczonej, 4 łyżek wody i 2 octu. Nałóż na brudne miejsca na 30min. Następnie umyj podłogę, ścianę. 
  4. Sok z cytryny zmieszany z sodą usuwa plamy z tłuszczu. Sam sok z cytryny sprawdza się przy czyszczeniu przedmiotów ze stali szlachetnej. 
  5. Do czyszczenia umywalek, wanien, dobry jest preparat zrobiony z 2 części sody i 1 części octu.W odwrotnej proporcji posłuży jako środek do przeczyszczania rur. 
  6. Surowy ziemniak usuwa ślady dłoni z drewnianych mebli. 
  7. Mleko w połączeniu z sokiem z cytryny przyda się do czyszczenia skórzanych mebli. Następnie można je przetrzeć olejem lnianym 

I wiele innych porad w tej książce na pewno przyda się Tobie do szybkiej pielęgnacji Twojego mieszkania, domu… Warto posiadać taką książkę pod ręką aby w każdej sytuacji móc szybko zastosować sprawdzone rady. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.