Marzenia w naszym życiu/dom

zadaj-sobie-te-5-pytan-jesli-chcesz-spelnic-marzenia-uai-1032x573

Czym jest marzenie? Czymś, co chcemy aby stało się rzeczywistością.

Dlaczego marzymy? Aby iść do przodu z naszym życiem.

Jakby wyglądało nasze życie bez marzeń? No na pewno było by szaro-bure, mało rozwojowe i smutne.

A czym różnią się marzenia prawdziwe od tych nierealnych? Te prawdziwe to na pewno mają szansę się ziścić.

resize$915-915-1 resize$915-915-1 (1)

Zdj. Projekt domu Arabella wersja AWRD1259

Przykładowo marzenie: fruwać jak ptak będzie raczej nierealne, a marzenie o własnym domu czy mieszkaniu może być jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko bardzo mocno tego chcieć i marzenie się spełni :) :)

Kilka moich marzeń się spełniło jak np. zdanie studiów, zwiedzenie USA, prowadzenie zajęć fitness i jogi w dużych klubach fitness oraz praca w dobrej firmie.

Czy marząc o domie czy wiemy jak on ma wyglądać, ile ma mieć pokoi, gdzie ma być kuchnia, z której strony sypialni będzie wschodzić słońce, gdzie mąż będzie grzebać w garażu a gdzie będą pokoje dzieciaków? Pomóc mogą nam w tym gotowe projekty domów.

Mi osobiście przypadł do gustu projekt Arabella. Przestronny niezbyt duży domek, ale przemyślana aranżacja wnętrza, robi go funkcjonalnym. Oczywiście zastosowanie kolorów we wnętrzach, to już kwestia indywidualna. Podoba mi się pomysł z umieszczeniem sypialni na parterze. Można wyjść rano na taras lub trawnik, przeciągnąć się, wypić kawę i pomyśleć o następnych marzeniach :)

Bez tytułu_2resize$915-915-1 (6)

Zdj. Projekt domu Arabella wersja AWRD1259

          Podoba mi się dom z dwoma kominkami w salonie i na tarasie. W jesienne wieczory można posiedzieć z kocykiem i w klimatycznym nastroju popatrzeć na ogień.

Narożniki i kolumny, które mają szeroką podstawę i węższą górną część przypominają mi wzmocnienia zamków, czyniąc jak mówią Anglicy “mój dom moją twierdzą”- dodają poczucia bezpieczeństwa i wiary w to, że konstrukcja budynku dzięki takim oporom jest naprawdę stabilna.

      Obecnie mamy tylko 1 garaż, wiec drugi samochód stoi na zewnątrz, a tu mamy miejsce na 2. Zwłaszcza teraz, kiedy to po obfitym śniegu w nocy rano trzeba odśnieżać samochód, miejsce na 2 samochody jest bardzo przydatne.

Bez tytułu

Zdj. Projekt domu Arabella wersja AWRD1259

          Co do wnętrza to duży salon, jadalnia i częściowo kuchnia, na którą prowadzą nas bardzo szeroko rozsuwane drzwi, oferuję maksimum przestrzeni niezakłóconej ścianami działowymi. Przed telewizorem można założyć roletę na suficie i wieczorem opuszczać ją na dół i wyświetlać na niej komedie romantyczne lub piłkę nożną za pomocą projektora, czyniąc z dużego pokoju dużą salę kinową.

resize$915-915-1 (4)

Zdj. Projekt domu Arabella wersja AWRD1259

W kuchni zawsze mi się marzyło mieć okno przed zlewozmywakiem. Wiadomo, już nikt nie spędza godzin myjąc naczynia ręcznie, ale to jest takie urocze spoglądać za okno płucząc kilka kubków.

resize$915-915-1 (9)resize$915-915-1 (5)

Zdj. Projekt domu Arabella wersja AWRD1259

Na parterze mamy dosłownie kilka pokoi dla gości z łazienką, aby dać im prywatność podczas pobytu. A też znajduje się tam wymarzona garderoba na ubrania.

Wnętrze całego domu (może za wyjątkiem poddasza) jest bardzo dobrze doświetlone, pozwoli korzystać nam ze światła słonecznego dłużej, później zapalać światło. Generalnie dużo światła w pomieszczeniach sprzyja dobremu samopoczuciu i wrażeniu przestronności.

resize$915-915-1 (3)resize$915-915-1 (2)

Zdj. Projekt domu Arabella wersja AWRD1259

Napisz w komentarzach jaki projekt domu podoba się Tobie najbardziej. Chciałabym wiedzieć o jakim domie też marzysz lub może już masz.

images

Miłego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.