Paintball – super zabawa

Witam w słoneczny weekend. Już praktycznie sobota zleciała bardzo szybko. Wstałam dzisiaj o godzinie 7 rano, także dzień był rzeczywiście długi i bardzo udany:) Nasz team, który lubi się razem bawić i uwielbia adrenalinę, wybrał się teraz na zabawę w paintballa. Nie wiem czy pamiętacie ale strzelanie kulkami ASG już zaliczyliśmy(pisałam tutaj). 

Paintball to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej(biodegradowalnej w środowisku). Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na ciele, masce zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Ciekawostka 🙂
Sprzęt do paintballa pojawił się w USA już w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z odległości, jak również w rolnictwie do znaczenia bydła. Dopiero w maju 1981 trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła, w celach rozrywkowych. 27 czerwca 1981 rozegrano pierwszą grę: 12 zawodników zabawiło się w “capture the flag“. Zwycięzca nie oddał ani jednego strzału. Zabawa nabrała rozgłosu (między innymi dzięki nagłośnieniu przez media), spodobała się i ruszyła w świat. Początkowo paintball określano mianem Survival, ale dość szybko nazwa ta ustąpiła obecnej. Od tego czasu nastąpił szybki rozwój paintballa na całym świecie.

Gdyby wszyscy pomimo ładnej pogody, strzelali w szortach i topach, to byłaby na pewno niezła frajda, ale siniaków byłoby tyle ile śladów farbek na ciele 🙂
Dlatego najważniejszą zasada bezpieczeństwa jest założenie kombinezonów, rękawiczek i kasków. Pamiętajcie!
Oto kilka zdjęć naszej zabawy. ENJOY! 🙂

Podczas gry była też chwila odpoczynku. Oj chyba nie nadawałabym się na wojnę. Dobrze, że to tylko zabawa. 
DO DZIEŁA!! 🙂 JEST AKCJA!

Zabawa miała miejsce w pięknie położonej Stężycy, przy ul. Rzemieślniczej – teren malowniczych Kaszub. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.