SPINNING

Co to jest spinning? 

 to jedna z najszybciej rozwijających się i zyskujących coraz większą popularność form ćwiczeń fizycznych.  Pozwala spalić dużą ilość kalorii, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz pięknie ukształtować mięśnie nóg i pośladków, 
a także wzmocnić partie mięśni przykręgosłupowych.

Jak przygotować się do treningu?

Rower treningowy musi być ustawiony odpowiednio do naszego ciała. 
Siodełko powinno być ustawione na wysokości naszych bioder, kierownica nieco powyżej siodełka. Stopy na pedałach powinny być ustawione równolegle do podłoża (pozycja neutralna), ręce oparte na kierownicy, łopatki ściągnięte, napięte mięśnie brzucha.

Czy trening może znudzić? 

Na pewno nie, bo odbywa się przy odpowiedniej wprawiającej w szybki ruch – muzyce. Trening na rowerku może odbywać się w kilku różnych pozycjach, w tym na stojąco.  Można tez zmieniać pozycję rąk. Wszystko zależy od instruktora prowadzącego zajęcia. 


      Tak wyglądało przed maratonem * :) 
W ostatnią sobotę wzięłam 3 godzinny udział w maratonie spinningu w klubie FIT FACTORY. Pot lał się strumieniami. Na zdjęciu widać jakie mam mokre legginsy. A koszulkę można było wykręcać z potu :) 
Super samopoczucie po takim treningu. Serdecznie Wam życzę abyście od czasu do czasu brały udział w maratonach np. bieganiu, jeżdżeniu rowerem,…
Każdy udział to już wygrana!

*Zdjęcie pochodzi od FIT FACTORY

3 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.