Tarasso pisze: Kolor samochodu: jaki wybrać?

Zastanawiałaś się czasem, czemu po ulicach jeżdżą samochody w rożnych kolorach? Na początku powstania samochodu Henry Ford proponował tylko kolor czarny. Mówił tak: “Możemy zaproponować samochody w jakikolwiek kolorach pod warunkiem, iż biedzie to kolor czarny”:) Można zrozumieć, iż wtedy jak postawił taśmę i wyspecjalizował pracowników to komplikacje, które niosą ze sobą rożne kolory tylko by wprowadziło zamieszanie produkcyjne i logistyczne. Obecnie po 100 latach producenci samochodów wychodzą sami naprzeciw klientowi i proponują zaprojektować w konstruktorze swój własny samochód, w tym wybrać kolor.
Jak wiemy najbardziej popularnymi kolorami na naszych drogach to czarny i szary. Potem idą biały, srebrny i brązowy. A po nich kolory RGB, czyli czerwony, zielony, niebieski.
Dobre dobrany kolor podkreśli nasza indywidualność, pomoże lepiej przekazać sygnał, jaki chcemy zakomunikować otoczeniu. Jaskrawy kolor też polepszy nasze bezpieczeństwo na drodze, bo nasz pojazd będzie lepiej zauważalny, ciemno szary pozwoli jeździć na myjnie rzadziej, bo brud nie będzie na nim mocno widoczny.
Badania przeprowadzone kilka lat temu udowodnili że ten sam samochód (rocznik, model, wyposażenie) w kolorze czarnym będzie wart więcej niż w jakikolwiek innym kolorze nawet o kilka tysięcy euro.
Nietypowy kolor też może zabezpieczyć nasz samochód przed kradzieżą. Tak, tak. Bo złodziej poszukuje samochody w popularnych kolorach, które łatwiej później rozebrać w blacharni na części zamienne, niż kolor o rzadko spotykanych barwach.
Lubisz elegancje – wybierz czarny lub biały, lubisz wydzielać się z tłumu wybierz jasno zielony lub różowy. Dla firmy kup samochód w kolorze szarym. Lubisz połączenie wszystkiego powyżej – wybierz czerwony albo brązowy. 
Ile kolorów tyle pomysłów! Ważne, aby wam szybko się nie znudził. Pod tym względem tez wygrywa szary – samochody w tym kolorze zanudzają się właścicielom najwolniej, czego wam mocno życzę!

Tarasso

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.