Traktuj siebie dobrze – zasługujesz na to!

Traktować siebie dobrze to dbać o siebie i być osobą lojalną wobec siebie. To także cenić siebie i swoje życie. Trzeba się tego nauczyć.Na bycie dobrym dla siebie składają się różne postawy i zachowania. Poniżej kilka z nich. Zapraszam 🙂

IMG_3462

Po prostu uśmiechnij się też 🙂

Wdrożenie do swojego życia nawet niektórych mocno zmieni je na plus. Poprawi się jakość życia. Stanie się ono łatwiejsze i szczęśliwsze. Traktując siebie dobrze, poprawi się swoje zdrowie i odniesie się większe sukcesy. Chcąc zacząć tak funkcjonować, trzeba dokonać różnorodnych zmian. Z listy poniższej warto wybrać na początek to, co najbardziej zainspiruje.

Docenianie siebie i swojego życia

Wiele można by poprawić w sobie i w swoim życiu. I warto wprowadzać zmiany. Jednak ważne jest także, by doceniać swoje życie takie, jakie jest tu i teraz. Każdy ma coś cennego. To może być rodzina, praca, ładnie urządzony pokój, przyjaciele. Dostrzeganie tego, co się ma, poprawia humor i wzmacnia psychicznie. Trzeba także polubić siebie. Zaakceptować słabości, których się nie pokona, a zalety zauważyć i rozwijać.

Aktywne spędzanie czasu

Dbać o siebie to dobrze wykorzystywać swój wolny czas. Wśród różnych pomysłów na jego spędzanie powinna znaleźć się aktywność fizyczna. To nie musi być nic wielkiego. Jazda na rowerze, bieganie, spacery, pływanie – takie zajęcia uszczęśliwią, poprawią kondycję, nastrój i zdrowie.

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie łączy się z tematem dobrego traktowania siebie. Jedząc śmieciowe rzeczy, nie okazujemy sobie troski i szacunku. Przejście na zdrowe odżywianie nie jest trudne. Można zacząć od drobnych zmian. Można np. zamienić jedną filiżankę kawy na zieloną herbatę albo wodę z cytryną. Można zacząć jeść trochę więcej warzyw, a mniej słodyczy. Wystarczy na początek.

Opinie innych to ich sprawa

Własna opinia o sobie powinna być najważniejsza. Tak nakazuje lojalność wobec siebie. Gdyby jeszcze opinie innych osób były przemyślane, rozumne, podyktowane troską. Często jednak są niesprawiedliwe, głupie, wynikają z uprzedzeń albo chęci dodania sobie znaczenia. Nie można tracić zdrowia i chęci do życia z powodu opinii innych. Tak trzeba sobie tłumaczyć, aż w końcu się to sobie przyswoi.

Unikanie ludzi ze złą energią

Po kontakcie z pewnymi ludźmi można mieć pogorszony nastrój. Warto zauważać takie spadki sił i nastroju, by unikać kontaktów z takimi osobami w przyszłości. Nie zawsze w bezpośredniej relacji się czuje, że coś jest nie tak. Można dopiero po niej zauważyć szkody. Jeśli przy rozmowie odczuwa się negatywną energię, to jak najszybciej trzeba ją zakończyć. Ludzie, którzy negatywnie oddziałują na innych to przede wszystkim osoby jadowite, agresywne, krytykanckie, nieszczere.

Dobre traktowanie siebie to zagadnienie, w którym każdy powinien być ekspertem. A przecież tak wiele osób kiepsko sobie z tym radzi. Trzeba zacząć wprowadzać zmiany, choćby małymi kroczkami. Trzeba to zrobić z miłości do swojej osoby i z mądrej troski o siebie.

Ty, jak nikt we Wszechświecie, zasługujesz na swoją miłość – Budda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.