Trening EMS w Quick Gym

Ostatnio miałam okazję odwiedzić super miejsce Quick Gym w Gdańsku.

Byłam tam na treningu personalnym EMS.

IMG_9643

Trening EMS z Alą

Na początku otrzymałam koszulkę i legginsy oraz ręcznik. To jest super komfortowe, że nie trzeba przynosić swoich rzeczy.

Trener personalny Ala ubrała mnie w czarny kombinezon z elekrodami. Zobaczcie krótki filmik.

Trening polegał na wykonywaniu prostych ćwiczeń izometrycznych, podczas którego stymulowane były  mięśnie całego ciała poprzez impulsy elektryczne.

IMG_9641 - Kopia

W treningu EMS bardzo ważny jest też oddech

Trening EMS (Electro Muscle Stimulation) jest to bezpieczny i bezbolesny układ ćwiczeń. Impulsy elektryczne w naszym ciele są nieustannie wysyłane do naszego centralnego układu nerwowego w codziennym życiu, aby kontrolować działanie naszych mięśni.

Stymulacja mięśni powoduje maksymalny skurcz i rozkurcz włókien mięśniowych, w efekcie zwiększa wydatek energetyczny. Podczas treningu pracują wszystkie mięśnie naszego ciała jednocześnie, dlatego trening trwa około 20 minut – zamiast 2 godzin spędzonych w siłowni. Ponadto pozwala na rozpędzenie się metabolizmu tak, aby spalać zbędne kcal nawet po zakończonym treningu. Ta technologia  jest już rozpowszechniona na zachodzie Europy, Emiratach Arabskich, Australii, i Stanach Zjednoczonych.

Trener Ala podczas treningu kontroluje każdą grupę mięśni, dostosowując intensywność treningu według indywidualnych celów.

Trochę ciekawostek o początkach powstania EMS

Historia samej elektrostymulacji pamięta czasy starożytności, kiedy to w celach leczniczych terapii bólowej głowy wykorzystywano pewne gatunki ryb, zdolne do gromadzenia ładunków elektrycznych, przykładając je do ciała leczonej osoby.

Przełomowym osiągnięciem w dziedzinie elektrostymulacji okazały się badanie z 1780 roku, w których to Luigi Galvani udowodnił pobudliwość tkanki mięśniowej poprzez stymulację elektryczną żabich udek. To wydarzenie traktowane jest obecnie jako przełomowe, gdyż ukazuje zależność tkanki mięśniowej od działania impulsu. Za przykładem Galvina, kolejni naukowcy podjęli się badań w tym zakresie i tak też w połowie XIX wieku w testach na ssakach stwierdzono dużo większą siłę skurczu mięśniowego, niż w przypadku dobrowolnego skurczu.

W 1791 roku rosyjscy naukowcy wykorzystali impuls elektryczny do stymulacji wyczynowych sportowców z Rosji, u których efekt przyrostu siły mięśniowej o około 30-40%, przeniósł się na wyniki sportowe.

Dorobek poprzedników przyczynił się do tego, że w 2003 roku na rynku ukazały się pierwsze systemy do treningów całego ciała metodą EMS, wykorzystywany w sporcie i fitnessie. Obecnie metoda elektrostymulacji łączy ze sobą aspekt treningowy i rehabilitacyjny. 

Zalety treningu EMS

  • Trening EMS jest całkowicie bezpieczny. Angażuje wszystkie grupy mięśniowe, bez obciążania stawów i układu nerwowego.
  • Trening EMS wykonywany jest w kameralnej, komfortowej atmosferze, sam na sam z trenerem personalnym, bez osób trzecich.
  • Każdy trening jest indywidualnie dopasowany do wyznaczonego celu i poziomu zaawansowania ćwiczącego.

Metoda treningu personalnego EMS w skuteczny sposób wzmacnia rzadko trenowane mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za silne i zdrowe plecy. Trening ten wzmacnia tzn. stabilizację centralną, dzięki czemu usuwa lub znacznie redukuje przyczynę bólu pleców.

  • 20 minutowy trening spala do 1200 kilokalorii, skutecznie wspomagając redukcję tkanki tłuszczowej. Elektrostymulacja znacznie przyśpiesza metabolizm.
  • Trening 20 minutowy to nie tylko praca nad ciałem, ale także nad dobrym samopoczuciem.
  • Efekty są widoczne już po 8-10 treningach. Tylko 20 minut w tygodniu wystarczy by osiągnąć zadawalający efekt. 20 minutowy trening odpowiada 2 godziną treningu na siłowni bez negatywnego wpływu na zdrowie.
  • Podczas treningu EMS nie występują przeciążenia działające na stawy, gdyż nie używa się ciężkich obciążeń zewnętrznych typu sztangi czy hantli. Podczas treningu wykorzystujemy obciążenie swojego ciała bądź niewielkich ciężarków czy gum.
IMG_9644

Odpoczynek po treningu EMS

Jeżeli jesteście zainteresowani 20 minutowym treningiem EMS, to polecam Wam właśnie super miejsce

Quick Gym w Gdańsku, ul. Rzeczypospolitej 4D, tel. 511 409 567

2 komentarze

  • Małymi krokami do pełni ZDROWIA pisze:

    Trening EMS jest super rozwiązaniem dla tzw. ” pracoholików “. Nie trwa długo i przy systematyczności oraz odpowiedniej zdrowej diecie rzeczywiście widać efekty! Również polecam, warto! Super wpisy i blog, pozdrawiam ?❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.