Z tęsknoty za soczystymi barwami lata…

NAPISAŁA KASIA LEWICKA – projektant wnętrz

Podczas ostatnich poszukiwań inspiracji do projektu natknęłam się na ciekawą propozycje wykorzystania mchu. Sam pomysł zielonych ścian nie jest nowatorski .Spotkałam się już wielokrotnie z takim rozwiązaniem we wnętrzu i nie tylko. Nadal inspirujące są wertykalne ogrody znanego francuskiego botanika Patricka Blanca. Dzieło artysty mamy przyjemność oglądać w Trójmieście.
Użycie mchu przykuło wyjątkowo moja uwagę. Firma Verde Profilo wprowadziła na rynek wykorzystanie naturalnego materiału w formie paneli mocowanych do ścian i to bez konieczności nawadniania. Dostępne są różne kolory. Całość po złożeniu tworzy oryginalny efekt.
Świetne rozwiązanie dla lubiących regeneracje wśród natury. Od samego patrzenia już czuję się zrelaksowana coś dla mnie i Moniki oraz pracujących w korporacjach. Ciekawe jakie macie pomysły na kompozycję domowego ogrodu…
Poniżej kilka zdjęć z dawnej wyprawy do Londynu. Wertykalny ogród jako żywy obraz inspirowany sztuką Vincenta Van Gogha … oraz urozmaicenie klatki schodowej w znanym domu mody.

Zdjęcia:
1-3 – verdeprofilo.com
4- Patric Blanc
5 – Patric Blanc, httpcassietregellas.com
 6-7 – .pinterest.com
8-13 – prywatne 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.