SEE BLOGGERS – jak blogować cz.2/2

Tak jak wcześniej wspominałam See Bloggers zgromadziło wielkie znanych nazwisk, byli między innymi: Jessica MercedesFashionelkaJason HuntPiotr BuckiMakóweczkiRadzkaCybermarian, Martin StankiewiczTasteawayMy Pink PlumAnwenMarcin Meller,…(tutaj część 1). Są to  niesamowicie zdolne i utalentowane osoby.

Dużo wniosków wyciągnęłam z wykładów, jednakże trzeba je teraz wprowadzić w życie, codzienność. Już nad czymś pracuję, jednak efekt będzie za jakieś około 2 miesiące. Moja dewiza życia: chcę się rozwijać i zamierzam się rozwijać. 🙂


“Być człowiekiem to znaczy być skierowanym na coś lub na kogoś, być oddanym dziełu, któremu się poświęcamy, człowiekowi, którego kochamy, lub Bogu, któremu służymy”. Victor Frankl 

http://www.hrbeztabu.pl/wp-content/uploads/2013/04/blogowanie.jpg

HOW TO BLOG?
Na początku blogi były prowadzone jako osobiste pamiętniki. Aktualnie możemy zauważyć wiele ich odłamów, np. blogi firmowe prowadzone przez korporacje dla swoich pracowników, ale także klientów. Blogowanie może przynieść wiele korzyści, nie zważając wtedy czy budujesz swoją pozycję biznesową online czy tylko dzielisz się informacjami kulinarnymi i debatujesz na ich temat z innymi zainteresowanymi.
Oto 3 dobre powody, dla których ludzie prowadzą blogi:

  • Uznanie i szacunek – szansa by wybić się spośród tłumu blogerów jako ekspert w swojej dziedzinie. Budowanie swojego autorytetu i zyskiwanie szacunku pośród internautów.
  • Możliwość zatrudnienia w przyszłości – prowadzenie bloga, którego odwiedza dużo czytelników oznacza, że każdy pracodawca będzie z przychylnością patrzył na takiego zaradnego i inteligentnego człowieka jak Ty
  • Kiedy prowadzisz dobrego bloga i widzisz ciągle rosnące statystyki odwiedzin, to istnieje szansa, że dobrze ‘stargetowana’ (taka, która dociera to wyspecjalizowanej grupy odbiorców) reklama przyniesie ci satysfakcjonujący dochód z twojego pisania.
Załóżmy, że znalazłeś swoją niszę i prowadzisz dziennik dla wyspecjalizowanej grupy użytkowników Internetu. Teraz przychodzi czas na dobry content (zawartość/treść bloga). Interesujące, szokujące, czasem bardzo kontrowersyjne artykuły “to to, co tygryski lubią najbardziej” :). Ważne jest także, w jaki sposób je zaprezentujesz.

Wymienione powyżej osoby – celebryci bardzo dobrze wiedzą jak prowadzić swoje blogi. Jednak ich początki były również ciężkie(pierwszy-drugi rok), a potem to już wszystko poszło jak “burza”. 
Na pewno to co zapamiętałam istotnego i ważnego na wykładach,  i jest przestrogą dla bloggerów: jak wasz blog się rozwinie, nigdy nie zatrudniajcie managera dla swojego bloga. On później wszystko wykorzysta, jeżeli chodzi o popularność bloga, przejmie kontakty np. firm współpracujących etc. PAMIĘTAJCIE! 

Jeżeli chcecie podzielić się swoją wiedzą  na temat blogowania lub chcecie zacząć go pisać, to zapraszam do dyskusji. 

Do miłego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.